Najczęściej czytane wiadomości
Wyszukaj wiadomości
Przeszukaj serwis z Google
Najnowsze galerie

zobacz wszystkie

Najpopularniejsze wątki na forum

przejdź na forum

Transferowy zawrót głowy 2013 (21 września)
3 czerwca 2013, 14:22, Rafał Raczyński

Ligowy sezon 2012/2013 dobiegł końca co oznacza że zawodnicy udali się na zasłużony odpoczynek a do wzmożonej pracy ruszyli klubowi działacze. Jak co roku postaramy się na bieżąco informować w poniższym newsie o ruchach kadrowych dokonywanych przed nowymi rozgrywkami przez ligowych rywali Znicza Basket.

PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno

Szkoleniowiec - Dusan Radovic

Pozostali w zespole:Marcin Salamonik, Dariusz Oczkowicz, Dawid Adamczewski, Wojciech Pisarczyk

Przybyli do zespołu: Grzegorz Grochowski (MKS Dąbrowa Górnicza), Paweł Bogdanowicz (Rosa Radom), Michał Musijowski (Budimpex Polonia Przemyśl), Dariusz Wyka (Budimpex Polonia Przemyśl), Wojciech Fraś (Astoria Bydgoszcz)

Odeszli z zespołu: Kamil Łączyński (Rosa Radom), Łukasz Paul (Polpharma Starogard Gdański), Andrzej Misiewicz (Tur Bielsk Podlaski - ?)

W kręgu zainteresowań: Michał Sadło (CSM Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola), Marcin Malczyk (Start Gdynia)

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

Szkoleniowiec - Jarosław Krysiewicz

Pozostali w zespole: Jakub Dłuski, Krzysztof Jakóbczyk, Dawid Bręk, Mateusz Szwed, Hubert Mazur, Maciej Poznański, Szymon Rduch, Wojciech Glabas

Przybyli do zespołu: Jakub Garbacz (SMS PZKosz Władysławowo / Rosa Radom), Mateusz Bartosz (Anwil Włocławek), Hubert Pabian (KS Spójnia Stargard Szczeciński), Sławomir Sikora (Polski Cukier SIDEn Toruń), Norbert Kulon (WKS Ślask Wrocław)

Odeszli z zespołu: Kamil Maciejewski (?), Łukasz Kwiatkowski (MCKiS Termo-Rex Jaworzno), Grzegorz Małecki (MKS Dąbrowa Górnicza)

W kręgu zainteresowań:

SIDEn Polski Cukier Toruń

Szkoleniowiec - Grzegorz Sowiński

Pozostali w zespole: Łukasz Żytko, Jacek Jarecki, Bartosz Bochno, Piotr Śmigielski, Aleks Perka, Adam Lisewski, Wojciech Barycz, Radosław Plebanek

Przybyli do zespołu: Łukasz Wilczek (Wikana Start Lublin), Tomasz Stępień (KS Spójnia Stargard Szczeciński), Tomasz Wojdyła (Start Gdynia)

Odeszli z zespołu: Sławomir Sikora (AZS Polfarmex Kutno), Marcin Kowalewski (Astoria Bydgoszcz), Karol Szpyrka (WKK Wrocław)

W kręgu zainteresowań:

MKS Dąbrowa Górnicza

Szkoleniowiec - Wojciech Wieczorek

Pozostali w zespole: Michał Wołoszyn, Piotr Zieliński, Paweł Zmarlak, Marcin Piechowicz, Maciej Maj, Mateusz Dziemba, Maciej Piszczek, Patryk Wieczorek

Przybyli do zespołu: Przemysław Szymański (MKS Znicz Basket Pruszków), Marek Szumełda-Krzycki (BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski), Grzegorz Małecki (AZS WSGK Polfarmex Kutno), Bartosz Wróbel (GTK Gdynia)

Odeszli z zespołu: Grzegorz Grochowski (PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno), Marek Piechowicz (Kotwica Kołobrzeg), Michael Gospodarek (MCKiS Termo-Rex Jaworzno), Łukasz Grzegorzewski (?), Jakub Karolak (PGE Turów Zgorzelec)

W kręgu zainteresowań:

NETO PTG Sokół Łańcut

Szkoleniowiec - Dariusz Kaszowski

Pozostali w zespole: Maciej Klima, Tomasz Fortuna, Jacek Balawender, Kamil Gawrzydek, Damian Pieloch, Michał Baran

Przybyli do zespołu: Łukasz Pacocha (AZS Radex Szczecin), Tomasz Pisarczyk (MKS Znicz Basket Pruszków)

Odeszli z zespołu: Kacper Młynarski (Polpharma Starogard Gdański), Piotr Hałas (BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski), Bartosz Dubiel (koniec kariery)

W kręgu zainteresowań: Piotr Miś (Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska)

KS Spójnia Stargard Szczeciński

Szkoleniowiec - Ireneusz Purwiniecki

Pozostali w zespole: Wiktor Grudziński, Arkadiusz Soczewski, Bartłomiej Wróblewski, Kacper Kasprzak, Filip Dylik, Bartłomiej Berdzik, Jakub Dyba, Dawid Nowak

Przybyli do zespołu: Piotr Wojdyr (powrót z wypożyczenia do Wilków Morskich Szczecin), Łukasz Bodych (GKS Tychy), Adrian Suliński (MKS Znicz Basket Pruszków), Tomasz Ejsmont (MCKiS Termo-Rex Jaworzno), Jerzy Koszuta (AZS Radex Szczecin), Daniel Szymkiewicz (Polpharma Starogard Gdański), Paweł Bodych (wychowanek), Calvin Jurewicz-Johnson (członek sztabu trenerskiego w Baruch College)

Odeszli z zespołu: Adam Parzych (?), Tomasz Stępień (Polski Cukier SIDEn Toruń), Łukasz Ratajczak (SKK Siedlce), Kamil Michalski (Wikana Start Lublin), Hubert Pabian (AZS WSGK Polfarmex Kutno), Bartłomiej Szczepaniak, Piotr Trepka (obaj KS Księżak Łowicz)

W kręgu zainteresowań: Michał Kwiatkowski (MKS Znicz Basket Pruszków)

Wikana Start S.A. Lublin

Szkoleniowiec - Dominik Derwisz

Pozostali w zespole: Marcel Wilczek, Paweł Kowalski, Sebastian Szymański, Alan Czujkowski, Michał Sikora

Przybyli do zespołu: Mateusz Wiśniewski (Novum Lublin), Kamil Michalski (KS Spójnia Stargard Szczeciński), Wojciech Hałas (Novum Lublin), Leszek Kaczmarski (SMS PZKosz Władysławowo), Wojciech Szawarski (BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski), Grzegorz Mordzak, Patryk Pełka (obaj Start Gdynia), Kamil Kosior (drużyna juniorów)

Odeszli z zespołu: Michał Marciniak (Jezioro Tarnobrzeg), Łukasz Wilczek (Polski Cukier SIDEn Toruń), Tomasz Celej (zawieszenie / koniec kariery - ?), Bartosz Ciechociński (?), Przemysław Łuszczewski (?), Sebastian Drążyk (?), Adam Pawelec (?)

W kręgu zainteresowań: Tomasz Kęsicki (Kotwica Kołobrzeg)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Szkoleniowiec - Krzysztof Szablowski

Pozostali w zespole: Łukasz Olejnik, Wojciech Żurawski, Mateusz Zębski, Mikołaj Spała, Adam Kaczmarzyk, Marcin Dymała

Przybyli do zespołu: Tomasz Smorawiński (Księżak Łowicz), Robert Kolka (GTK Gdynia), Tomasz Andrzejewski (Start Gdynia), Piotr Hałas (NETO PTG Sokół Łańcut), Tomasz Bodziński (PGE Turów Zgorzelec), Tomasz Ochońko (WKS Śląsk Wrocław)

Odeszli z zespołu: Marek Szumełda-Krzycki (MKS Dąbrowa Górnicza), Wojciech Szawarski (Wikana Start Lublin), Karol Dębski (SKK Siedlce), Marcin Kałowski (MKS Kalisz - ?), Jakub Dryjański (UMKS Kielce), Krzysztof Chmielarz (MKS Kalisz - ?)

W kręgu zainteresowań:

MKS Znicz Basket Pruszków

Szkoleniowiec - Michał Spychała

Pozostali w zespole: Kamil Czosnowski, Rafał Malitka, Marcin Matuszewski, Michał Aleksandrowicz, Sławomir Fijałkowski, Rafał Wierzchowski

Przybyli do zespołu: Rafał Kulikowski (SKK Siedlce), Dawid Mieczkowski (KS Pułaski Warka), Adam Linowski (AZS Radex Szczecin), Filip Put (GTK Gdynia), Michał Wojtyński (Legia Warszawa), Przemysław Lewandowski (SKK Siedlce), Michał Potrski (AZS AGH ALSTOM Kraków), Grzegorz Wilk (UKS Jagielonka Warszawa)

Odeszli z zespołu: Łukasz Bonarek (wyjazd do USA), Adrian Suliński (KS Spójnia Stargard Szczeciński), Przemysław Szymański (MKS Dąbrowa Górnicza), Dominik Czubek (koniec kariery), Michał Kwiatkowski (KS Spójnia Stargard Szczeciński - ?), Tomasz Pisarczyk (NETO PTG Sokół Łańcut), Grzegorz Malewski (sprawy rodzinne)

W kręgu zainteresowań:

AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań

Szkoleniowiec - Waldemar Mendel

Pozostali w zespole: Tomasz Baszak, Marek Sobkowiak, Maciej Rostalski, Paweł Stankiewicz, Michał Szydłowski, Paweł Hybiak, Adam Metelski, Konrad Rzeczkowski, Mateusz Rutkowski, Łukasz Ulchurski

Przybyli do zespołu: Adam Wiciak (BASKET JUNIOR Suchy Las), Wojciech Pawełczyk (?), Witold Kilarowski (?)

Odeszli z zespołu: Piotr Gacek, Filip Kowalewski (obaj GKS Tarnovia Tarnovo Podgórne), Tomasz Gierwazik (?)

W kręgu zainteresowań:

KING Wilki Morskie Szczecin

Szkoleniowiec - Marek Żukowski

Pozostali w zespole: Marcin Stokłosa, Radosław Bojko, Karol Nowacki, Maciej Adamkiewicz, Piotr Knowa, Konrad Koziorowicz, Piotr Pluta, Paweł Kowalczuk

Przybyli do zespołu: Marcin Flieger (WKS Śląsk Wrocław), Maciej Majcherek, Tomasz Balcerek, Igor Trela (wszyscy AZS Radex Szczecin), Paweł Mróz (Turi Sviatvy - Czechy), Jakub Kuśmieruk (Idaho State Bengals - NCAA)

Odeszli z zespołu: Szymon Milczyński (Astoria Bydgoszcz),Mikołaj Stopierzyński (Rosa II Radom), Jacek Kujawski (koniec kariery), Piotr Wojdyr (powrót z wypożyczenia do Spójni Stargard Szczeciński)

W kręgu zainteresowań:

WKK Wrocław

Szkoleniowiec - Paweł Turkiewicz

Pozostali w zespole: Bartosz Diduszko, Jarosław Trojan, Jakub Koelner, Igor Wadowski, Jan Grzeliński, Tomasz Józefiak (?), Aleksander Leńczuk, Mirosław Łopatka, Tomasz Nowakowski (?), Mateusz Płatek, Kacper Sęk (?), Krzysztof Spała (?)

Przybyli do zespołu: Łukasz Diduszko (WKS Ślask Wrocław), Karol Szpyrka (Polski Cukier SIDEn Toruń), Rafał Niesobski (Sudety Jelenia Góra), Paweł Bochenkiewicz (WKS Śląsk Wrocław), Marcin Kolowca (Budimpex Polonia Przemyśl)

Odeszli z zespołu: Artur Grygiel (GTK Fluor Gliwice), Bartłomiej Bojko (Legia Warszawa)

W kręgu zainteresowań: Daniel Kolankowski (wychowanek)

MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno

Szkoleniowiec - Tomasz Jędros

Pozostali w zespole: Dawid Grochowski, Daniel Goldammer, Damian Janiak, Daniel Szłapka

Przybyli do zespołu: Patryk Przyborowski (KS Pułaski Warka), Marcin Wróbel (UMKS Kielce), Michael Gospodarek (MKS Dąbrowa Górnicza), Tomasz Madziar (Pogoń Prudnik), Patryk Nowerski (Legia Warszawa), Łukasz Kwiatkowski (AZS WSGK Polfarmex Kutno), Jakub Nowak(Sokół Międzychód - III liga)

Odeszli z zespołu: Jakub Musijowski (?), Tomasz Ejsmont (KS Spójnia Stargard Szczeciński), Sebastian Dusiło (AZS AWF Katowice), Łukasz Bąk (KS Księżak Łowicz), Sławomir Klocek (AZS Politechnika Częstochowska - ?), Tomasz Zych (?), Norbert Kujon (?)

W kręgu zainteresowań:

Franz Astoria Bydgoszcz

Szkoleniowiec - Jarosław Zawadka

Pozostali w zespole: Mateusz Bierwagen, Dorian Szyttenholm, Paweł Lewandowski, Adrian Barszczyk, Patryk Rąpalski, Wojciech Szafranek, Adam Szopiński, Piotr Robak, Filip Małgorzaciak, Karol Obarek, Sebastian Laydych

Przybyli do zespołu: Marcin Kowalewski (Polski Cukier SIDEn Toruń), Szymon Milczyński (Wilki Morskie Szczecin), Karol Kutta (Novum Bydgoszcz), Sebastian Grzesiński

Odeszli z zespołu: Adrian Adryańczyk (?), Wojciech Fraś (Bank PBS Efir Energy MOSiR Krosno)

W kręgu zainteresowań: Błażej Rabe (Stawiński Basket Piła)

Kolorem zaznaczono zmiany wprowadzone od ostatniej aktualizacji (14 września)

Źródło: własne, Cypis