Najpopularniejsze wątki na forum

przejdź na forum

Znicz wygrał i jest wiceliderem
27 września 2008, Paweł Pietranik

Znicz bez większych problemów wygrał z rezerwami Asseco Prokomu w 2. kolejce I ligi i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Bartłomieja Przelazły mecz z rezerwami mistrza Polski zaczęli jednak słabo. W trzech kolejnych akcjach Sławomir Sikora gubił na zasłonie Adriana Sulińskiego i po przekazaniu z łatwością mijał wyższego od siebie Tomasza Briegmanna, a Prokom prowadził już nawet 9:2. Trafiać zaczął jednak Jakub Dłoniak, który już do przerwy uzbierał 21 punktów, a skutecznie pod koszem zaczęli grać Briegmann i Rafał Urbaniak.

Po świetnym podaniu Sulińskiego nad kosz do Dłoniaka i wsadzie tego drugiego było już 20:15 dla Znicza i pruszkowska maszyna zaczęła nabierać rozpędu. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już ośmioma punktami, a po drugiej 17 i było już raczej przesądzone, że tego meczu nie przegrają.

Po przerwie trener Znicza pozwalał sobie na różne eksperymenty. Przez większość trzeciej kwarty gospodarze grali bez rozgrywającego, a za konstruowanie ataków odpowiedzialny był Robert Pacocha. Taki eksperyment zdał egzamin, bo mimo że tempo gry pruszkowian wyraźnie siadło w tej części meczu, to udało się powiększyć przewagę o kolejne sześć punktów.

W czwartej kwarcie rywali dobił ostatecznie Michał Aleksandrowicz. 19-letni rzucający trafił cztery razy za trzy (z czego trzy z rzędu), a przewaga gospodarzy urosła do 37 punktów. Aleksandrowicz zagrał jedno z najlepszych spotkań w karierze. Był agresywny w obronie, świetnie przewidywał zagrania rywali, a w ataku dostrzegał lepiej ustawionych partnerów i dobrymi podaniami uruchamiał kontrataki. Mecz zakończył z 20 punktami, 6 asystami i 6 przechwytami. Przelazły na sześć minut przed końcem był już pewny zwycięstwa i dał pograć zawodnikom z głębszych rezerw. W I lidze zadebiutował nawet 17-letni Kacper Krajewski.

Znicz zaczął sezon od dwóch zwycięstw, co dało mu drugą lokatę w tabeli, tuż za Polonią 2011. W trzeciej kolejce koszykarze Znicza zagrają na wyjeździe z beniaminkiem I ligi, MOSiRem Krosno, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Znicz jest jednym z pięciu zespołów bez porażki.

Znicz Basket Pruszków - Asseco Prokom II Sopot 92:63 (27:19, 27:18, 26:10, 22:16)