Najczęściej czytane wiadomości
Wyszukaj wiadomości
Przeszukaj serwis z Google

Komar i Sokół zagrają na Mistrzostwach Europy do lat 20!
13 lipca 2011, 15:21, Redakcja Serwisu

Jutro w Sarajewie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy do lat 20 dywizji B. Wśród dwunastu zawodników powołanych przez trenera Roberta Jakubiaka znaleźli się dwaj gracze Znicza Basket Marek Szumełda-Krzycki oraz Michał Sokołowski.
Zarówno dla Komara jak i Sokoła Mistrzostwa w Sarajewie będą kolejną okazją do występów z orzełkiem na piersi. Obaj mieli już bowiem okazję wywalczyć w 2009 roku wraz z kadrą U18 awans do dywizji A oraz występować na Mistrzostwach Europy do lat 20 przed rokiem.

Cel postawiony przed podopiecznymi Roberta Jakubiaka jest jasny - Cel jest jeden postawiony już przed pierwszym zgrupowaniem w Cetniewie. Jedziemy tam po awans do dywizji A – mówi Marek Szumełda-Krzycki. Chcemy awansować po raz trzeci z rzędu, jak za pierwszym razem w Skopje oraz przed dwoma laty właśnie w Sarajewie. Zrobić po raz kolejny coś dla Polskiej koszykówki, żeby nasi młodsi koledzy, mogli bić się o medale Mistrzostw Europy. Nam mimo dwóch wywalczonych awansów, nigdy nie było dane występować w dywizji A, ale niestety taki jest sport. Ten turniej z pewnością będzie najtrudniejszy i musimy dać z siebie 110% w każdym spotkaniu. Sił musi nam wystarczyć do samego końca – dodaje młody rozgrywający pruszkowskiego klubu.

Oprócz Michała i Marka w kadrze Polski znaleźli się również były gracz Znicza Basket Wojciech Fraś oraz wychowanek MKS-u Pruszków Michał Kwiatkowski.

Reprezentanci Polski zmagania na mistrzostwach rozpoczną od rywalizacji w grupie A gdzie ich przeciwnikami będą rówieśnicy z Estonii, Szwajcarii, Gruzji, Rumunii oraz Macedonii. Jutro o godzinie 13:00 Polacy zmierzą się z Macedończykami.

Markowi i Michałowi gratulujemy oraz życzymy samych zwycięstw, uwieńczonych awansem do dywizji A.

Pełny skład reprezentacji Polski: Mateusz Dziemba, Wojciech Fraś, Norbert Kulon, Michał Kwiatkowski, Kacper Młynarski, Jakub Parzeński, Michał Sokołowski, Marek Szumełda - Krzycki, Sebastian Szymański, Hubert Wierzbicki, Dariusz Wyka, Jarosław Zyskowski,